XOG: Ninkii Dilay Askariga katirsanaa Ciidanka Jabuuti ee Amisom oo isku dhiibay Al shabaab..

Wararka ka imaanaya Gobolka Hiiraan ee Bartamaha Soomaaliya ayaa sheegaya in NInkii Maalmo ka hor Magaalada Buula-barde ee Gobolka Hiiraan ku Ku Toogtay Askarigii ka tirsanaa Ciidamada AMISOM Faraca Jabuuti uu gaaray Magaalada Halgan oo ay Shabaab Maamulaan.

Arrintaan ayaa Su’aalo kale keentay,iyadoo Magaalada Buula-barde ay ka jirto Xiisad ka dhalatay Arrintaas.

Shalay Magaalada Buula-barde waxaa gaaray Wafdi ka socda Hirshebelle oo uu Hogaaminayo Madaxweyne Cali C/llaahi Cosoble iyo Saraakiil ka socda Ciidamada AMISOM iyo Maamulka Gobolka Hiiraan,waxaana ay u tageen in ay qaboojiyaan Xiisadda Taagan.

Mas’uuliyiin ka tirsan Maamulka Hirshabellee ayaa sheegay in Ninka Dilay Askariga AMISOM uu ka mid ahaa Ciidamada Dowladda Ee ku sugan Buula-barde,balse weli waxaa socda Baaritaan la Xariira Dilka Askariga AMISOM.

salaamu Caleykum wr wb, walaalayaal waxaan idinla wadaagayaa inshaAllah, numbarada cusub ee qolka 114 bar ama baro, qolkaan oo ah ... 
hadaba si aad qolka usoo gasho, numbaradaan hoos ku xusan ayaad midkood soo qaraaceysaa, ama soo waceysaa 
US 001 7128322642
Australia 0280725101
Austria 4312675953
Belgium 3225882666
Denmark 4578795496
Finland 358974790172
Germany 496994329810
Norway 4721939527
Sweden 46852509904
UK 443306060934

Dhacdooyinka iyo Filimada
WARARKII