Wariye Mudo 14 Maalin ah uxirnaa Amarka C/Wali Gaas oo arimo badan ka hadlay

Muddo 14 cisho ah kadib, waxaa xorriyadiisa dib u  helay, Wariye Madax bannaan oo lagu magacaabo Axmed Cali Kilwe, kaasoo dhawaan lagu qabtay Kantaroolka Koonfureed ee magaalada Garowe.

Wariyahan oo markii dambe loo dhaadhiciyay Xabsiga Weyn ee lagu hayo dadka gala dambiyada culus iyo kuwa eedaysan falalka Burcad badeeda, ayaa shalay lasoo daayay iyadoo aysan jirin sifo sharciga waafaqsan oo loo maray go’aankaas sida uu sheegay Kilwe oo xorriyadiisa kadib la hadlay warbaahinta.

Wariyaha ayaa saxaafadda usheegay sababtii sharci darada aheyd ee loo xiray iyo cidii ka dambeysay xarigiisa.

“Ciidamo uu watay Muxiyadiin Gacamey ayaa i qabtay anigoo aan is lahayn adiga ayay kuu socdaan, waliba iyagoo aan waxba i weydiin ayay xoog igu qabteen anoo isku dayayay inaan dejiyo, kadib waxaa la ii gudbiyay Kantrolka Koonfureed oo la igu xiray, inta waliba la iga bixiyay dharka iyo kabaha oo la damcay in la iga wada siibo,” Sidaas waxaa shirkiisa Jara’id ku sheegay Kilwe oo maanta la sii daayay.

Mar uu ka hadlayay isaga iyo Madaxweynaha wixii dhexmaray, Kilwe ayaa yiri, “Majirto wax na dhexmaray, laakiin dhaliilo ayaa jira, balse waxaana rabaa inaan kala saaro Baraha Bulshada iyo Warbaahinta caadiga ah ee aan katisanahay, Social media malaha faaf reeb, wax kasta ayaa lagu qori karaa, magacayga ayaa lagu shaqaysan karaa, waxay lahayd in la hubiyo.”

qolka 114 bar ama baro, hadaba si aad qolka usoo gasho, numbaradaan hoos ku xusan ayaad midkood soo qaraaceysaa, ama soo waceysaa 
US 001 7128322642
Australia 0280725101
Austria 4312675953
Belgium 3225882666
Denmark 4578795496
Finland 358974790172
Germany 496994329810
Norway 4721939527
Sweden 46852509904
UK 443306060934

Dhacdooyinka iyo Filimada
WARARKII