WAR DEG DEG AH:- Xaaf oo Magaalo Caan ah u Magacaabay Caasimada KMG ee Galmudug

Madaxweynaha Maamulka Galmudug Axmed Ducaale Geelle “ Xaaf “ ayaa Magaalada Cadaado u Magacaabay Caasimada KMG ee Maamulka Galmudug.

Madaxweynaha Galmudug ayaa Magacaabistaan u sababeeyay baahida loo qabo in la helo Xarun rasmi ah oo ay si wadajir ah ugu howlgalaan Hay’addaha kala duwan ee Galmudug iyo Masuuliyiinta.

Waxaa sidoo kale lagu sheegay Warqada ka soo baxday Xafiiska Madaxweynaha Galmudug in ay jiraan daruufo adag kuwaasi oo sabab loogu digay in Magaalada Cadaado ay noqoto Caasimada KMG ee Galmudug.

Hoos ka Akhriso Warqada ka soo baxday Xafiiska Madaxweynaha Galmudug:-

qolka 114 bar ama baro, hadaba si aad qolka usoo gasho, numbaradaan hoos ku xusan ayaad midkood soo qaraaceysaa, ama soo waceysaa 
US 001 7128322642
Australia 0280725101
Austria 4312675953
Belgium 3225882666
Denmark 4578795496
Finland 358974790172
Germany 496994329810
Norway 4721939527
Sweden 46852509904
UK 443306060934

Dhacdooyinka iyo Filimada
WARARKII