WAR DEG DEG AH: Maamulka Galmudug oo ku dhawaaqay Maalinta la qabanayo Doorashada Madaxweynaha

Guddiga Doorashada Dowlad Goboleedka Galmudug ayaa sheegay in Doorashada Madaxweynaha Galmudug la qaban doono 28-ka Bishaan islamarkaana Galmudug lagu dooran doono Madaxweynaha Maamulkaas.

Guddiga Doorashada Galmudug ayaa Tilmaamay in Qabashada Araajida Musharaxiinta doonaya in ay u Tartamaan Xilka Madaxweynaha Galmudug ay ku Egtahay 25-ka Bishaan haddana ay Derder u socoto Qaban Qaabada loogu diyaar garoobayo Doorashada.

Dhanka kale war ka soo baxay Xafiiska Ra’iisul Wasaaraha Soomaaliya Xasan Cali Kheyrre ayaa lagu sheegay in Ra’iisul Wasaaraha uu Galmudug ka dalbanayo in Doorashada Madaxweynaha Galmudug dib loo dhigo 45 Maalmood si Galmudug looga dhiso Maamul ay u dhan yihiin Bulshada Reer Galmudug oo Sal adag leh.

Hayeeshee waxaan la ogeyn in Galmudug ay Aqbali doonto iyo in kale hadalka Ra’iisul Wasaaraha Soomaaliya uu ku dalbanayo in dib loo dhigo Doorashada Galmudug.

Waxii Kasoo Kordha Warkan Kala Soco Warkii.Com

qolka 114 bar ama baro, hadaba si aad qolka usoo gasho, numbaradaan hoos ku xusan ayaad midkood soo qaraaceysaa, ama soo waceysaa 
US 001 7128322642
Australia 0280725101
Austria 4312675953
Belgium 3225882666
Denmark 4578795496
Finland 358974790172
Germany 496994329810
Norway 4721939527
Sweden 46852509904
UK 443306060934

Dhacdooyinka iyo Filimada
WARARKII