Turkish Airlines oo soo Bandhigtay Sir ku saabsan Dhaqaale ay Somalia ka hesho

Mustafa Ozkahraman,oo ah Maamulaha Turkish Airlines ee Kenya oo wareysi siiyay Reuters ayaa sheegay in Somaliya ay ugu horreyso meelaha ay ka faa’idaan duullimaadyadooda Afrika.

Waxaa uu sheegay in Turkish Airlines ay tahay Sharikadda kaliya ee Caalamiga ah ee ka howlgasha Soomaaliya islamarkaana aysan Sharikadaha kale u heysan in Soomaaliya lacag iyo Ganacsi laga sameyn karo.

14 Dal oo Afrika ah ayuu sheegay in ay duullimaad ku marto iyada oo sameysa 52 duullimaad oo Istanbuul iyo Afrika u dhaxeeya.

lixdii bilood ee ugu horreeyay Sanadkan 2017 ayuu sheegay in Sharikaddiisu ay Afrika ka heshay Dakhli gaaraya $434 Milyan oo Doollarka Mareykanka ah.

Sharikadda Turkish Airlines ay 49% Dowladda leedahay taas oo ay adeegsadaan Rukun dhan 1Bilyan oo qof Caalamka oo dhan Sanadkiiba.

qolka 114 bar ama baro, hadaba si aad qolka usoo gasho, numbaradaan hoos ku xusan ayaad midkood soo qaraaceysaa, ama soo waceysaa 
US 001 7128322642
Australia 0280725101
Austria 4312675953
Belgium 3225882666
Denmark 4578795496
Finland 358974790172
Germany 496994329810
Norway 4721939527
Sweden 46852509904
UK 443306060934

Dhacdooyinka iyo Filimada
WARARKII