TOP NEWS:- Dilal ka dhaca Puntland oo Kordhay, Yaa ka dambeeya ?

Xildhibaano ka tirsan baarlamaanka maamulka  Puntland ayaa waxa ay sheegeen  in ay kordheen dilalka qorsheysan ee ka dhacaya degaanada maamulka Galmudug.

Xildhibaan Cabdi saciid Cabdi Samatar oo ka mid ah Xildhibaanadaasi ayaa sheegay in dilalka qorshaysan ee ka dhacaya Gaalkacyo in ay kordheen ,islamarkaana loo baahan yahay in wax laga qabto.

Waxaa uu sidoo kale tilmaamay in Shacabka kunool Magaalada Gaalkacyo laga doonaayo in ay la shaqeyaan Ciidamada Ammaanka.

Sidoo kale waxaa uu xusay in dad badan oo waxtar u lahaa Bulshada Gaalkacyo in la dilay ,islamarkaana aysan jirin tilaabo la qaaday.

Magaalada Gaalkacyo ayaa waxaa lagu dilay Mas’uuliyiin Badan oo ka tirsan maamulka Puntland.

Waxii Kasoo Kordha Warkan Kala Soco Warkii.Com

salaamu Caleykum wr wb, walaalayaal waxaan idinla wadaagayaa inshaAllah, numbarada cusub ee qolka 114 bar ama baro, qolkaan oo ah ... 
hadaba si aad qolka usoo gasho, numbaradaan hoos ku xusan ayaad midkood soo qaraaceysaa, ama soo waceysaa 
US 001 7128322642
Australia 0280725101
Austria 4312675953
Belgium 3225882666
Denmark 4578795496
Finland 358974790172
Germany 496994329810
Norway 4721939527
Sweden 46852509904
UK 443306060934

Dhacdooyinka iyo Filimada
WARARKII