Sarkaal Sare oo ka tirsanaa Al-Shabaab oo lagu dilay degmada Qoryooleey

Saraakiisha Dowlada Soomaaliya ee Dagamada Qoryooleey ee Gobolka Shabeelaha Hoose ayaa Sheegay inay Dileen Sarkaalkii Hogaaminayey Ciidankii Al-Shabaab ee shalay Galinkii danbe Weerarka ku qaaday Saldhiga Ciidamada Dowladda iyo kuwa AMISOM ay ku leeyihiin dagmadaasi.

Taliyaha Booliska Degmada Qoryooleey ee Gobalka Shabeelaha Hoose  Korneel Cali Maxamed Aadan ayaa Sheegay in ay Dileen Saraalkii Al-shabaab ee Hogaaminayey Ciidanka Dagmada Soo weeraray ka dib Dagaal kooban oo halkaas ka dhacay.

Sidoo kale Taliyaha Booliska Degmada Qoryooleey ee Gobalka Shabeelaha Hoose  Korneel Cali Maxamed Aadan waxa uu tilmaamay in Ciidamada ay weerar  dabagal ahaa ay ku qaadeen Fariismaha ay kasoo duulaan tageen Ciidamada Al-shaabab.

Hoos ka Dhageyso Codka:-

qolka 114 bar ama baro, hadaba si aad qolka usoo gasho, numbaradaan hoos ku xusan ayaad midkood soo qaraaceysaa, ama soo waceysaa 
US 001 7128322642
Australia 0280725101
Austria 4312675953
Belgium 3225882666
Denmark 4578795496
Finland 358974790172
Germany 496994329810
Norway 4721939527
Sweden 46852509904
UK 443306060934

Dhacdooyinka iyo Filimada
WARARKII