Madaxweynaha Puntland oo sheegay in ay soo dhaweynayaan Raga ka soo goosta Daacish ee ku soo biira Puntland

Madaxweynaha Maamulka Puntland C/weli Maxamed Cali Gaas ayaa Ciidamada Puntland ku amaanay sida geesinimada leh oo ay kaga guuleysteen sida uu sheegay Kooxda Daacish ee Degmada Qandala ku sugnaa.

Madaxweynaha ayaa sidoo kale sheegay in Ciidanka Puntland ay ku guulesyteen in Kooxdii Daacish ka tirsaneyd in ay ka saaraan degaanada ay kula dagaalameen.

Waxa uu sidoo kale sheegay in ay soo dhaweynayaan Cid kasta oo ka soo goosata ama ka soo baxda Daacishta ku sugan degaano ka tirsan Puntland.

Waxa uu tilmaamay in la sii labo jibaaro Wada shaqeynta u dhaxeysa Ciidamada Puntland iyo Shacabka.

salaamu Caleykum wr wb, walaalayaal waxaan idinla wadaagayaa inshaAllah, numbarada cusub ee qolka 114 bar ama baro, qolkaan oo ah ... 
hadaba si aad qolka usoo gasho, numbaradaan hoos ku xusan ayaad midkood soo qaraaceysaa, ama soo waceysaa 
US 001 7128322642
Australia 0280725101
Austria 4312675953
Belgium 3225882666
Denmark 4578795496
Finland 358974790172
Germany 496994329810
Norway 4721939527
Sweden 46852509904
UK 443306060934

Dhacdooyinka iyo Filimada
WARARKII