Ka dib Doorashadii Trump Weerarada Somalia oo Kordhay (5 Weerar 5tii Maalmood ee u Dambeysay)

Sida ay sheegayaan hoggaanka ciidamada Mareykanka ee AFRICOM, sanadkan 2017ka waxaa ay ciidamadooda qaadeen weeraro ka badan kuwii sanadkii hore,

Sida afhayeen u hadlay  AFRICOM uu u sheegay  wakaaladda Associated Press,  weerarada Mareykanka ay sanadkan qaadeen waa 26 weerar, 5 ka mid ah waxaa ay qaadeen wixii ka dambeeyay November 9.

Militariga Mareykanka waxaa ay bishan 11-keeda weerar ku qaadeem Al-shabaab, Galgaduud, maalin kadib waxaa ay qaadeen labo weerar, mid ka dhacay Jilib, Basra iyo mid ay ka geysteen Puntland, bariga Soomaaliya.

Mareykanka inta badan waxaa ay qoraalkooda ku sheegaan in weeraradan u qaadaan qaab is-difaacid ah, waana siyaasad cusub oo timid kadib markii la doortay madaxweyne D. Trump.

Bishii March ee sanadkan Trump waxaa uu ogolaaday in ciidamada Mareykanka ay bartil-maameedsan karaan Al-shabaab, isaga oo siiyay awoodo dheeraad ah.

qolka 114 bar ama baro, hadaba si aad qolka usoo gasho, numbaradaan hoos ku xusan ayaad midkood soo qaraaceysaa, ama soo waceysaa 
US 001 7128322642
Australia 0280725101
Austria 4312675953
Belgium 3225882666
Denmark 4578795496
Finland 358974790172
Germany 496994329810
Norway 4721939527
Sweden 46852509904
UK 443306060934

Dhacdooyinka iyo Filimada
WARARKII