Guddoomiyaha Gobolka oo ku dhawaaqay Arrin Farxad u ah dadka Somaliland ka soo jeeda

Gudoomiyaha Gobolka Banaadir ahna Duqa magaaladda Muqdisho ayaa shaaca ka qaaday in magaaladda uu masuulka ka yahay ay ufuran tahay cid walba.

Isagoo la hadlayay ergadii maamulada ee ka qeyb galay shirkii dib uheshiisiinta Muqdisho ayuu Taabid Maxamed Cabdi sheegay in magaaladda Muqdisho loo siman yahay.

Duqa Muqdisho ayaa yiri “Muqdisho waa magaalo madaxdii dalka, waa meel aysan cidina marti ku aheyn hadii ay Puntland ka timid ama Jubbaland ama guud ahaan Soomaaliya”

Hadalka masuulkan ayaa kusoo aadaya xili dowladda SOomaaliya ay dhawaan maamulka degmooyinka gobolka u magacowday xubno beel ahaan aan kasoo jeedin magaaladda taas oo muujineysa in Muqdisho loo siman yahay.

qolka 114 bar ama baro, hadaba si aad qolka usoo gasho, numbaradaan hoos ku xusan ayaad midkood soo qaraaceysaa, ama soo waceysaa 
US 001 7128322642
Australia 0280725101
Austria 4312675953
Belgium 3225882666
Denmark 4578795496
Finland 358974790172
Germany 496994329810
Norway 4721939527
Sweden 46852509904
UK 443306060934

Dhacdooyinka iyo Filimada
WARARKII