Golaha shacabka oo maanta kulankoodu ku saabsan yahay wareejinta Qalbi-dhagax

Xildhibaannada Golaha shacabka ayaa la filayaa in maanta ay kulan ku yeeshaan Xaruntooda Muqdisho,kulankaas oo ah mid si gaar ah diiradda loogu saarayo wareejinta Dowladda Soomaaliya u dhiibtay Itoobiya C/Kariin Sh.Muuse.

Xildhibaannada Golaha shacabka ayaa ku kala aragti duwan go’aanka Xukuumadda iyo habka ay u martay wareejintiisa,waxaana Xildhibaannada qaar ay qabaan in dowladdu ay ku saxneyd arrintan,halka kuwo kalena ay aad uga caroodeen islamarkaana ay dowladda Mooshin ka gudbiyeen.

Kulankan ayaa 6dii iyo 9kii Bishan u baaqday marna Guntin (Kooram) la’aan marna si caadi ah loo fasaxay iyada oo maanta ay Xildhibaannada markale u ballansanyihiin.

Guddoomiye Jawaari oo kulankii ugu dambeeyay sheegay in Xildhibaannada kulanka joogay ay ku filnaayeen fadhiga hayeeshee iyaga oo jooga aysan saxiixin Buugga Xaadirka darteed kulanka u baaqday kuwaas oo uu sheegay in xeer hoosaadka Baarlamaanka lala tiigsan doono.

qolka 114 bar ama baro, hadaba si aad qolka usoo gasho, numbaradaan hoos ku xusan ayaad midkood soo qaraaceysaa, ama soo waceysaa 
US 001 7128322642
Australia 0280725101
Austria 4312675953
Belgium 3225882666
Denmark 4578795496
Finland 358974790172
Germany 496994329810
Norway 4721939527
Sweden 46852509904
UK 443306060934

Dhacdooyinka iyo Filimada
WARARKII