Go’aan Laga Gaaray Khilaafkii Ka Dhashay Doorashadii Gudoomiyaha Baarlamaanka Soomaaliland

Maxkamada Sare ee Maamulka Soomaaliland ayaa Go’aan rasmi ah ka gaartay khilaafkii ka dhashay doorashadii gudoomiyaha Baarlamaanka Maamulkaas kaas oo u dhaxeeyay Baashe Maxamed Faarax iyo Cabdiraxmaan Tayanle.

Gudoomiyaha Maxkamada Sare ee Soomaaliland ayaa Warbaahinta u sheegay in dacwad uu u soo gudbiyay Cabdiraxmaan Tayanle oo doorashadii dhacday looga adkaaday islamarkaana dacwadaas aysan aheyn mid sharci ah.

Waxa uu sheegay in xiligaan wixii ka dambeeya sihoose khilaafkaas loo xalin doono laguna dhaqi doono xeer hoosaadka Golaha Wakiilada Soomaaliland.

Khilaafkii u dhaxeeyay CabdiraxmaanbTayanle iyo Baashe Maxamed Faarax ayaa dhawaan sababay gacan ka hadal taas oo keentay in ay soo dhexgasho Maxkamadda Sare ee Soomaaliland

salaamu Caleykum wr wb, walaalayaal waxaan idinla wadaagayaa inshaAllah, numbarada cusub ee qolka 114 bar ama baro, qolkaan oo ah ... 
hadaba si aad qolka usoo gasho, numbaradaan hoos ku xusan ayaad midkood soo qaraaceysaa, ama soo waceysaa 
US 001 7128322642
Australia 0280725101
Austria 4312675953
Belgium 3225882666
Denmark 4578795496
Finland 358974790172
Germany 496994329810
Norway 4721939527
Sweden 46852509904
UK 443306060934

Dhacdooyinka iyo Filimada
WARARKII