DEG DEG: Qarax Ismiidaamin Ah Oo Ka Dhacay Magaalada Muqdisho+Khasaaraha

Sida ay sheegayaan wararka inaga soo gaaraya degaanka Weedow ee Magaalada Muqdisho ayaa waxa ay sheegayaan in halkaasi Ciidamada AMISOM  lagula eegtay qarax.

Qaraxan oo ahaa Ismiidaamin ayaa lagu soo waramayaa in ciidamada AMISOM lagula eegtay degaanka Weedow xilli halkaasi ay marayeen Kolonyo AMISOM .

Qof ka mid ah dadka degaanka oo Warbaahinta la hadlay ayaa sheegay inuu arkaayay gaari NOAHA oo ku Qarxay Meel banaan oo barxad ah markii ay gudbeen Ciidamada AMISOM

qolka 114 bar ama baro, hadaba si aad qolka usoo gasho, numbaradaan hoos ku xusan ayaad midkood soo qaraaceysaa, ama soo waceysaa 
US 001 7128322642
Australia 0280725101
Austria 4312675953
Belgium 3225882666
Denmark 4578795496
Finland 358974790172
Germany 496994329810
Norway 4721939527
Sweden 46852509904
UK 443306060934

Dhacdooyinka iyo Filimada
WARARKII