DEG DEG: Militeriga DF oo si foolxun dad shacab ah ugu dilay Muqdisho

Wararka ka imaanaya Magaalada Muqdisho ayaa waxaa ay sheegayaan in Askar ka tirsan Militeriga Soomaaliya rasaas ku fureen Dhalinyaro ku sugnaa Kaamka Badbaado oo ku yaala Degmada Dharkeenleey.

Warar ayaa sheegaya in Askartan ay doonayeen in dhac u geystaan Dukaan ay halkaasi ku leeyihiin Dhalinyadan murun dhex maray Militeriga iyo Dhalinyarada ayaa sababay in rasaas la huwiyo Dhalinyaradaas.

Ciidamada Militeriga ee falkaas naxdin-ta leh ka geystay Muqdisho ayaa la xaqiijiyay in ay goobta ka carareen, Mana jiro wax war ah oo ka soo baxay Maamulka Degmada Dharkeenleey.

salaamu Caleykum wr wb, walaalayaal waxaan idinla wadaagayaa inshaAllah, numbarada cusub ee qolka 114 bar ama baro, qolkaan oo ah ... 
hadaba si aad qolka usoo gasho, numbaradaan hoos ku xusan ayaad midkood soo qaraaceysaa, ama soo waceysaa 
US 001 7128322642
Australia 0280725101
Austria 4312675953
Belgium 3225882666
Denmark 4578795496
Finland 358974790172
Germany 496994329810
Norway 4721939527
Sweden 46852509904
UK 443306060934

Dhacdooyinka iyo Filimada
WARARKII