Deg Deg:-Dowlada Somaliya oo go.an cajiib badan ka gaartay kooxda Al-Saaciduun Bil Xaq.

Dowladda Somaliya ayaa soo saartay go’aan ku socda Kooxda dhawaan Somaliya looga dhawaaqay ee la magac baxday Al-Saaciduun Bil Xaq.

Wasaaradda Diinta iyo Awqaafta Xukuumadda Somaliya war ay soo saartay ayaa lagu sheegay in Kooxdaasi looga digaayo inay mar dambe soo saaraan Bayaan, cod ama qoraal ah.
Wasiir ku xigeenka Wasaaradda Diinta iyo Awqaafta Xukuumadda Somaliya Cusmaan Aadan Dhuubow ayaa Warbaahinta u sheegay Kooxdaan inay tahay mid qatar ah, dadka Islaamka ahna ay gaaleysiiyaan.

salaamu Caleykum wr wb, walaalayaal waxaan idinla wadaagayaa inshaAllah, numbarada cusub ee qolka 114 bar ama baro, qolkaan oo ah ... 
hadaba si aad qolka usoo gasho, numbaradaan hoos ku xusan ayaad midkood soo qaraaceysaa, ama soo waceysaa 
US 001 7128322642
Australia 0280725101
Austria 4312675953
Belgium 3225882666
Denmark 4578795496
Finland 358974790172
Germany 496994329810
Norway 4721939527
Sweden 46852509904
UK 443306060934

Dhacdooyinka iyo Filimada
WARARKII