DEG DEG: Banaanbax xoogan oo hada ka socda Cadaado & Warar sheegaya..

Waxaa hadda ka dhacay Magaalada Cadaado ee xarunta KMG ee Galmudug Banaanbax lagu taageerayo Go’aankii Baarlamaanka Dowladda Galmudug ee ay Xilka kaga Xayubiyeen Madaxweyne C/kariin Xuseen Guuleed.

Banaanbaxa ayaa ahaa mid ay dhigeen Bulshada ku nool Magaalada Cadaado.

Sidoo kale waxaa la filayaa in Magaalooyin badan oo ka mid ah Galmudug ay ka dhacaan Banaanbax lagu taageerayo Go’aankii Xilka looga qaaday Madaxweyne Guuleed.

salaamu Caleykum wr wb, walaalayaal waxaan idinla wadaagayaa inshaAllah, numbarada cusub ee qolka 114 bar ama baro, qolkaan oo ah ... 
hadaba si aad qolka usoo gasho, numbaradaan hoos ku xusan ayaad midkood soo qaraaceysaa, ama soo waceysaa 
US 001 7128322642
Australia 0280725101
Austria 4312675953
Belgium 3225882666
Denmark 4578795496
Finland 358974790172
Germany 496994329810
Norway 4721939527
Sweden 46852509904
UK 443306060934

Dhacdooyinka iyo Filimada
WARARKII