DEG DEG: Al shabaab oo sheegtay in ay dileen Saraakiil Mareykan ah

War lagu Faafiyay Baraha Taageera Xarakada Al-shabaab ayaa lagu sheegay in Gaari laga soo buuxiyay Waxyaabaha Qarxa ay la beegsadeen Ciidamo isugu jira Mareykan iyo AMISOM oo marayay Duleedka Galbeed ee Magaalada Muqdisho.

Warka Al-shabaab ayaa lagu sheegay in Gaari ay la socdeen Saraakiil Mareykan ah oo ka yimid Gobolka Shabellaha Hoose ay ku dhufteen Gaari laga soo buuxiyay Waxyaabaha Qarxa oo uu waday mid kamida Dagaalameyaasha Al-shabaab.

Saraakiisha Ciidamada Dowladda Federaalka iyo kuwa AMISOM weli wax war ah kama soo saarin,inkastoo la sheegay in Qaraxa uu Khasaare gaarsiiyay Dad Shacab ah oo Goobta marayay.

Al-shabaab ayaa Magaalada Muqdisho iyo Gobollada Dalka ka fuliya Qaraxyo kala duwan,waxaana Khasaaraha ugu badan uu ka soo gaaraa Dadka Rayidka ah.

qolka 114 bar ama baro, hadaba si aad qolka usoo gasho, numbaradaan hoos ku xusan ayaad midkood soo qaraaceysaa, ama soo waceysaa 
US 001 7128322642
Australia 0280725101
Austria 4312675953
Belgium 3225882666
Denmark 4578795496
Finland 358974790172
Germany 496994329810
Norway 4721939527
Sweden 46852509904
UK 443306060934

Dhacdooyinka iyo Filimada
WARARKII