Arrin Halis ah oo laga soo sheegayo Wadada Isku xerta Muqdisho iyo Jowhar

Madaxweyne Ku Xigeenka Maamulka Hirshabeelle Cali C/llaahi  Xuseen “ Cali Guudlaawe” ayaa sheegay in dadka Soomaaliyeed iyo Maamulka Hirshabeelle ay dhib weyn ku qabaan isticmaalka wadada isku xirta Magaalooyinka Muqdisho iyo Jowhar.

Waxa uu sheegay in saacado badan ay qaadaneyso isticmaalka wadada isa markaana uu waqti kaga dhumayo dadka Soomaaliyeed ee isticmaalayo wadadaasi.

Waxa uu ugu baaqay shirkadaha dhismayaasha ka shaqeeya in ay xooga saaraan dhismaha iyo dayactirka wadada isku xirta Magaalooyinka Muqdisho iyo Jowhar.

Waxa uu ku baaqay in meel loogu soo wada jeesto sidii wax loogu qaban lahaa burburka wadada.

salaamu Caleykum wr wb, walaalayaal waxaan idinla wadaagayaa inshaAllah, numbarada cusub ee qolka 114 bar ama baro, qolkaan oo ah ... 
hadaba si aad qolka usoo gasho, numbaradaan hoos ku xusan ayaad midkood soo qaraaceysaa, ama soo waceysaa 
US 001 7128322642
Australia 0280725101
Austria 4312675953
Belgium 3225882666
Denmark 4578795496
Finland 358974790172
Germany 496994329810
Norway 4721939527
Sweden 46852509904
UK 443306060934

Dhacdooyinka iyo Filimada
WARARKII