Akhriso:-Qodobada Maanta Looga Hadli Doono Kulanka Baarlamaanka Soomaaliya

Xildhibaanada Baarlamaanka Soomaaliya ayaa Maanta kulankoodii caadiga ahaa waxa ay ku yeelan doonaan Xarunta Golaha Shacabka ee Gudaha Magaalada Muqdisho.

Kulanka Maanta ayaa la filayaa in uu hortago Wasiirka arrimaha Dibadda Soomaaliya Yuusuf Garaad Cumar islamarkaana xildhibaanada ay Su’aalo weeydiiyaan kadib markii uu  dhawaan ka soo laabtay dalka India..

Kulanka ayaa sidoo kale wasiirka waxaa uu xildhibaanada hortooda ka jeedin doonaa waxyaabihii u qabsoomay isaga iyo wafdigiisa intii ay ku sugnaayeen dalka India.

Warbaahinta qaarkood ayaa maalmahaan waxa ay qorayeen in wasiirka uu mooshin ka yaalo,balse xildhibaanada qaar ayaa waxa ay sheegeen in shaqadii ay qabatay Wasiiradiisa ay wax ka weeydiin doonaan oo kaliya.

qolka 114 bar ama baro, hadaba si aad qolka usoo gasho, numbaradaan hoos ku xusan ayaad midkood soo qaraaceysaa, ama soo waceysaa 
US 001 7128322642
Australia 0280725101
Austria 4312675953
Belgium 3225882666
Denmark 4578795496
Finland 358974790172
Germany 496994329810
Norway 4721939527
Sweden 46852509904
UK 443306060934

Dhacdooyinka iyo Filimada
WARARKII